Аллергиялық ауруларды емдеу бойынша семинар

28 Қараша 2022

2022 жылдың 23 қарашасында «Дивера» аймақтық аллергологиялық  орталық базасында  Қарағанды қаласы медицина университетінің ішкі аурулар кафедрасы қызметкерлерімен аллергиялық ауруларды емдеу бойынша семинар өтті.  Клиникалық тәлімгер Бегимова Светлана Дюсеновна және профессор ассистент Измайлович Марина Рашидовна  презентация жасады. Тыңдаушылар ретінде 1-2  курс  резидент аллерголог-иммунолог дәрігерлер, ішкі аурулар кафедрасының профессорлық-оқытушылар құрамы, «Дивера» ЖШС  облыстық аллергология орталығының және Қарағанды қаласы емханаларының аллерголог-иммунологтары қатысты.

Бегимова Светлана Дюсеновна  өз баяндамасында аллергия проблемалары, бұл мәселені шешу жолдары және емдеудің жаңа нұсқалары туралы айтты.  Светлана Дюсеновна баяндама басында әлемде және атап айтқанда, Қарағанды облысында аллергиялық аурулардың таралу статистикасына тоқталып, әлеуметтік-демографиялық көрсеткіштер мен науқастарда клиникалық белгілердің таралуына тоқталды.

Баяндамада аллергиялық аурулардың клиникалық және функционалды диагностикасына назар аудара отырып, атопияның дамуына ықпал ететін факторлар атап өтілді. Одан әрі Светлана Дюсеновна аллергиялық ауруларды емдеу әдістері мен ерекшеліктеріне тоқталды.

Келесі баяндама аллерген-спецификалық иммунотерапия (АСИТ) мәселелерін талқылауға арналды, онда Марина Рашидовна Измайлович семинарға қатысушыларға АСИТ көрсеткіштері, қарсы көрсетілімдері, әдістері мен механизмдері туралы еске салды. Дәрігер АСИТ-ке көрсетілімдер мен қарсы көрсеткіштерді талдап, АСИТ бойынша түпкілікті шешім нақты науқастың жағдайын толық талдап, оның қосымша  ауруларына, қолданылатын негізгі немесе симптоматикалық фармакотерапияға, сондай-ақ нақты науқас үшін қауіп пен пайда арақатынасын бағалау  керек екенін атап өтті.Дәрігер Измайлович «АСИТ- аллергиялық ринит пен бронх демікпесінің тиімді емі, симптомдарды азайтады, фармакотерапияның көлемін азайтады және ұзақ әсер етеді  » деп түйіндеді. Сондай ақ  ол АСИТ мақсаттары мен артықшылықтары туралы  да айтып берді.