Қоғамдық денсаулық сақтау және биомедицина мектебіндегі академиялық ұтқырлық

16 Наурыз 2021

15.02.21 пен 05.03.21 аралығында Қарағанды Медицина Университеті (ҚМУ) Бейкоммерциялық Акционерлік Қоғамдастығы (БАҚ) академиялық мобилділік бойынша «Bolashaq» академиясының фармацевтикалық дисциплиналар кафедрасының аға оқытушысы Тукубаева Г.Н.-мен 90 сағат көлемінде 2 курстың «6В07201- ФӨТ (Фармацевтикалық Өндіріс Технологиясы)» білім беру бағдарламасының 2,3,4 ағымдарына «Гигиенаға кіріспе» дисциплинасы бойынша онлайн сабақтар жүргізілуде.

«Гигиена кириспе» пәні бойынша әр тақырыпты оқып-үйрену кезінде студенттер тақырыпты мотивациялық сипаттамаларынан, тақырыптың соңында берілген сұрақтар бойынша тексеруге болатын түпкілікті нәтижеге жетудің мақсатты параметрлерінен бастап материалды дәйекті түрде игереді. Қажетті объектілерді зерделеу кезінде студенттерге бақылау-тәрбиелік сипаттағы әрекеттер мен тапсырмалардың индикативті негіздері ұсынылады. Оқу процесінде студенттердің қолында қажетті көмекші құралдар жиынтығы: оқулық, ақпараттық-дидактикалық блоктар, әдістемелік нұсқаулар бар.

Мұғалімнің негізгі міндеті студенттер арасында жұмыс жасайтын қызметкерлер үшін сау және қауіпсіз еңбек жағдайларын жасау үшін гигиеналық тәсілді қалыптастыру болды. Көптеген ғылыми пәндердің жетістіктері мен тұжырымдарын тікелей және жанама түрде еңбек жағдайларын жасау міндеттерімен байланысты қолдану. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау арқылы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы бірыңғай талаптарды зерттеу.