Латын әліпбиіне көшу – қазақ тілінің жаңа белесі

01 Наурыз 2021

2021 жылдың 26-ақпанында Қарағанды медицина университеті, Тілдерді дамыту орталығының ұйымдастыруымен «Рухани жаңғыру – болашаққа бағдар» бағдарламасы аясында «Латын әліпбиіне көшу – қазақ тілінің жаңа белесі» атты ЖОО аралық ғылыми-әдістемелік семинар өтті.

Шараға Академик Е.А.Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің доценті, ф.ғ.к., Қазақ тілін дамыту және латын графикасына көшіру орталығының басшысы, Қазақстан республикасы Үкіметі жанынан құрылған қазақ жазуын латын графикасына көшіру жөніндегі Ұлттық орфографиялық комиссия мүшесі – Тұрсынова М.А., Қарағанды облысы Тілдерді дамыту департаменті ресурстық тіл орталығының басшысы – Жақанова Ж.Р., сонымен қатар университеттің профессорлық-оқытушылық құрамы мен студенттері қатысты.

Семинарда көтерілген тақырып қатысушылар тарапынан жан-жақты талқыланып, зор қызығушылыққа ие болды.