Қажетті дағдыларды игердік

19 Ақпан 2021

«Астана медициналық университеті» КЕАҚ терапиялық және хирургиялық стоматология кафедрасының меңгерушісі А.М. Суманова, «Қарағанды медициналық университеті» КЕАҚ стоматология мектебінің 3 курс студенттерін қашықтықтан оқыту академиялық ұтқырлық шеңберінде жүзеге асырылды.

Онлайн режимінде оқыту кезеңі 04.04.2021 ж.-нан бастап 16.02.2020 ж. аралығында университет оқытушыларының академиялық ұтқырлығы шеңберіндегі ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес «Кариесология және тістің кариозды емес зақымдануы» пәні бойынша өтті.

Оқу сабақтарының тақырыптары тіс кариесінің этиопатогенезі, кариеске сезімталдық факторларын талдау, кариеске төзімділік, клиникалық мәселелер, дифференциалды диагностика және стоматологиялық кариестің әр түрлі сатыларына арналған. Стоматологиялық кариесті хирургиялық емдеу алгоритмдері, оның ішінде заманауи композициялық пломбылау материалдарын қолданумен қарастырылған.

Әр сабақ иллюстрациялық материалды ұсынумен, бейнематериалдарды көрсетумен және клиникалық ситуациялық міндеттерді шешумен бірге жүрді. Сабақтың тақырыбын бекіту үшін студенттер медициналық құжаттама толтыруды үйренді. Оқушылар мұғалімге алған білімдері үшін ризашылықтарын білдірді.