Екі ғылымның түйіндемесіндегі мамандық

11 Шілде 2019

Биылғы жылы алғаш рет тізімге бакалавриат деңгейінде «Биомедицина» білім беру бағдарламасы енгізілді. Бұл мамандықты бітірушілер ғылыми-зерттеу ұйымдары, ғылыми-өндірістік мекемелер, биологиялық, микробиологиялық, медициналық бейіндік өнеркәсіптік кәсіпорындар, биомедициналық және медициналық мекемелердің зертханаларында жұмыс істеуге мүмкіндік алады.

Қарағанды медицина университетінде оқу үрдісі жинақталған ақпарат пен медицина және негізгі биологиялық ғылымдар бойынша зерттеулерді қамтиды. Негізгі құзыреттілікті қалыптастыру үшін оқу жоспары: «Геномика және протеомика», «Эпигенетика», «Ғылыми зерттеулердің биоэтикалық негіздері», «Экогенетика және фармакогенетика», «Эмбриология және пренатальды диагностика», «Ерекше қауіпті инфекциялар».

Осылайша, «Биомедицина» білім беру бағдарламасында оқыған мамандар теориялық тұрғыдан адам денесін, оның құрылымы мен денсаулығы мен ауруындағы функциясын зерттейді және аурудың негізі болып табылатын механизмдерді тереңірек, молекулалық түсінеді, осылайша, медициналық қолдану, диагностика және емдеу үшін іргетас қалайды.