«Боткин оқулары» конгресі

30 Сәуір 2019

23 сәуір мен 24 сәуір аралығында №1 ішкі аурулар кафедрасының  меңгерушісі, м.ғ.д., профессор Д.Ж. Тайжанова және 2 жыл магистранты, ассистент А.Калимбетова Петербургтегі (Ресей) «Боткина оқулары» халықаралық қатысуымен Бүкілресейлік терапевтік конгрессте постерлік баяндамамен қатысты.

Конгрессте лекциялар, симпозиумдар, мектептер, клиникалық пікірталастар сияқты ауқымды ғылыми бағдарлама өткізілді. С.П. Боткин терапевтік мектебінің дәстүрлерін жалғастыру қазіргі кездегі  денсаулық сақтаудың  басымдықтарын есепке ала отырып, Конгрессте науқастарға диагноз қою және медициналық көмек көрсету үшін озық және ұтымды алгоритмдері сұрақтарына  арналды. ТМД елдерінен және Еуропадан тәжірибелі мамандар  шақырылып, дәрігер  тәжірбиесінде бар  мәселелер талқыланды. «ҚМУ» КеАҚ зерттеу тобы «Бірқатар маңызды ауруларды шешудегі дербестендірілген тәсіл» тақырыбы бойынша баяндамаларын ЖМҚ шеңберінде оқыды. Баяндаманың тақырыбы бойынша негізгі сұрақтар талқыланды және оң нәтиже берілді.