Жаңа буынның гастроэнтерологтары

16 Сәуір 2019

Біз академиялық ұтқырлық аясында «Гастроэнтерология, оның ішінде балалар арналған» мамандығының студенттері Кайсина Әлия және Самойлова Надежда 2 апта бойы Коян қаласы (Корея Республикасы) «Илсан» Ұлттық медициналық сақтандыру клиникасында білім алды. Тренинг барысында біз Оңтүстік Кореядағы гастроэнтерологиялық қызметтің ұйымдастырылуымен таныстық, профессорлармен, поликлиника әдістерімен, клиникалық зерттеулермен, эндоскопиялық зерттеулермен және әртүрлі эндоскопиялық операциялармен таныстық, бейне эзофагагоастодуоденоскопия дағдыларын үйренді.

Гастроэнтерологтың жұмыс басты ерекшелігі: стационарлық және амбулаторлық емделушілерді ғана емес, сонымен қатар эндоскопия, эндоскопиялық операциялар, эндоскопия және ЭРХПГ-ны басқару болып табылады. Осылайша, бірнеше кезеңде сабақтастық байқалады, асқазан-ішек жолдарының патологиясы бар бір науқас бір дәрігермен бақыланады, зерттеледі, емделеді. Орындалатын процедуралар маманның бағдарлануына байланысты. Дәрігерлер бір ғимараттың ішінде уақытты үнемдейтін барлық практикалық іс-шаралармен айналысады.

Біздің клиникалық профессорларымыздың жұмысына және, тиісінше, емханаға, стационарлы гастроэнтерология бөліміне, эндоскопия және радиология бөліміне барды. Дәрігерлердің өнімділігі өте жоғары: гастроэнтеролог амбулаториялық қабылдау кезінде бір жұмыс күні 50-ге дейін рәсімдерді орындай алады. Илсан клиникасында дәрігердің мәртебесі өте жоғары, әрбір медицина қызметкері - жоғары білікті маман, сонымен қатар науқастар тарапынан құрметпен қарым-қатынаста болады.

Оқу барысында біз жаңа ұрпақтың дәрігерлері ретінде гастроэнтерологиялық практиканы, оның ішінде эндоскопияны Қазақстанда емдеудің еуропалық стандарттарына сәйкес бастауға көмектесетін баға жетпес тәжірибе жинақтадық. Сондай-ақ «Илсан» Ұлттық медициналық сақтандыру клиникасынан, қонақжайлылықтан, әкімшіліктен және дәрігерлерден керемет қабылдауды атап өткіміз келеді.