ҚММУ-нің ҚР білім беру қызметкерлерінің Республикалық тамыз кеңесінің «Білім беру хабын құру жағдайында қазақстандық жоғары мектепті жаңғырту» секциясына қатысуы

14 Тамыз 2018

2018 жылдың 13 тамызында ҚММУ интернационалдандыру директоры Марк Руис-Соррилья Крусат және халықаралық ынтымақтастық бөлімінің бастығы С.Б. Қасымова. Қазақстан Республикасы білім беру қызметкерлерінің республикалық тамыз кеңесінің «Білім беру хабын құру жағдайында қазақстандық жоғары мектепті жаңғырту» секциясына  қатысты.

Кездесу барысында мынадай мәселелер талқыланды: жоғары білім берудің Болон реформалары мен Париждегі коммюникеге байланысты рейтингі, рейтингі сапа кепілдігі, еңбек нарығы мен білім берудің жақындасуы, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді лицензиялау, білім беру хабын құру контексінде шетелдік студенттерді тарту, аймақтық университеттерді интернацианалдандыру ерекшеліктері.

Сондай-ақ, Қазақстанның шетелдік жоғары деңгейлі басшыларының бейресми кездесуі ұйымдастырылды, онда қазақстандық жоғары оқу орындарын интернационалдандыру мәселелері талқыланды.