Француз Республикасының Қазақстан Республикасындағы Елшілігінің шәкіртақы бағдарламаларының тұсаукесері

17 Мамыр 2018

2018 жылдың 14 мамырында Қарағанды мемлекеттік медицина университеті Қарағанды қаласының Француз альянсы мен CampusFranceKazakhstanAstana делегациясына келді. Қарағанды қаласының Француз Альянсын директор Фирсова Екатерина, Бюро CampusFranceKazakhstanAstana – үйлестіруші Ирада Арипова таныстырды.

Дирктор Фирсова Екатерина Қарағанды қаласының Француз альянсы, координатор Ирада Арипова CampusFranceKazakhstanAstana Бюросыны ұсынды.

Тұсаукесер барысында Campus France Kazakhstan Astana үйлестірушісі Қазақстандағы Франция Елшілігінің стипендиялық бағдарламаларын, атап айтқанда: «Болашақ» стипендиясын, «Eiffel» бағдарламасы, «Абай-Верн» стипендиясын, «Сорбонна-Қазақстан Институты» бағдарламасын таныстырды. «Абай-Верн» стипендиялық бағдарламасына ерекше көңіл бөлінді. Осы бағдарлама аясында ҚММУ түлектері мен магистранттары француздық жоғары оқу орындарының бірінде оқуға мүмкіндік алады. Тұсаукесердің соңында барлық студенттер сұрақтар қойып, қызығушылық тудыратын сұрақтарға жауап ала алды.

Сонымен қатар, осы кездесу аясында Қарағандыдағы Француз Альянсының директоры студенттерге Қарағандыда француз тілін оқыту мүмкіндіктері туралы хабардар етті.