UNIVAS University (Бразилия) университетінің студенті Паузо Алегрені ҚММУ-інде оқыту!

01 Наурыз 2018

2017 жылдың 4 желтоқсанында Қарағанды мемлекеттік медицина университетіне ғылыми зерттеулерменалмасу бағдарламасы бойынша (SCORE) Виктор Зенатти келді. Ол Бразилиядағы PausoAlegreUNIVASуниверситетінің төртінші курс студенті. Елена Салихованың жетекшілігімен Виктор бір ай ішінде физиология кафедрасында оқыды. 2017 жылдың 27 желтоқсанында «Assessment of adaptive capabilities of the organism according to the degree tension of regulatory systems» тақырыбыбойыншағылымижұмыстықорғады. Ғылымижобанықорғаудыаяқтағаннанкейін, ВикторбірайдыңішіндеҚарағандымемлекеттікмедицинауниверситетіндеғылымизерттеулерменалмасутуралы IFMSA халықаралықсертификатыналды. KazMSA біргеолпрактикалықдағдыларорталығынабарып, біздіңуниверситетіміздіңеңжаңақұрал-жабдықтарыментанысты.

ВикторБразилияныңзерттеулерменалмасужөніндегіұлттыққызметкерболыптабылады (NORE). Қазақстандаболғанкезде,ҚММУжергіліктікомитетіВикторАлматықаласынабарды.ОндаолардыС.Ж. АсфендияроватындағыҚазақұлттықмедицинауниверситетініңжергіліктікомитеттері (ҚазҰМУ) қарсыалды. Комитет мүшелері оныАлматықаласыныңәсіресе «Шыңбұлақ», «Медеу» көрнектіжерлерімен таныстырдыжәнедеҚазҰМУ-ніңуниверситетінебарды.

24 желтоқсандаҚММУжергіліктікомитетімүшелеріменбірлесіп, Астанақаласыныңмедицинауниверситетістуденттеріменкездестіжәнеөздерініңатақтыжерлерінкөрсетті.

БелгілібіруақытішіндеҚММУжергіліктікомитетіәртүрлііс-шараларөткізді: ҚазМСАкеші, Рождествокеші, онда Secret Santa ойынын ойнадыжәнеқызықтысыйлықтаралды. Күнсайыноғантосынсыйлартолыболды, соныменбіргеҚММУстуденттеріоғанҚарағандықаласынкөрсетіп, көңілдіуақытөткізді. Викторнақтықазақтағамдарыныңдәмінтатып, ұлттықтағамдармен, дәстүрлерімізбен , мәдениетімізбентанысты. Біздіңуниверситетіміздеәртүрлііс-шараларғақатысып, әсіресе, актерлікшеберлікоған қаттыұнапқалды, ондаолкереметсыйлықпенсертификаталды.

Біздің университет Бразилиядан келген керемет студенттің келуіне өте риза болды.Виктор Зенатти Қазақстанға келген кезде әр затқа назарын аударып, өте белсенді қызығушылығық танытты. Ол KazMSAотбасын тапты, онда олар әрдайым, осындайқызықты тұлғалармен, түрлі елдердің әртүрлі студенттерімен кездесуге дайын.