15 Қараша 2017

13-ші және 17-сі аралығында Қарағанды мемлекеттік медицина университетінде, Erasmus+ бағдарламасының дамыту шеңберінде «Қазақстанда университет дербестігіне ауысу»(Transition to University Autonomy in Kazakhstan/TRUNAK) жобасы бойынша өтетін жоба мүшелерінің бірінші жұмыс кездесуін өткізеді.

Аталған жобаның мақсаты Қазақстан университеттерінің дәстүрлі басқару нысанасынан дербес басқару нысанасына ауысудың үлгісін көрсету.

Кездесуде ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің өкілдері,  ҚР Білім және ғылым министрлігінің өкілдері, Еуропалық Университтеттер Қауымдастығы (EUA), 6-еуропалық университтеттер: Лунд университеті, Швеция; Любляна университеті, Словения; Ага Хан университетінің мұсылман өркениетінің зерттеу институты, Ұлыбритания; Люблин техникалық университеті, Польша; Савония қолданбалы ғылымдар университеті, Финляндия;  Католик университеті Universita Cattolica Del Sacro Cuore, Италия; 6-Қазақстан университеттері: Астана медициналық университеті; М.Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті.; М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті.;  Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті; Қазтұтынуодағы Қарағанды экономикалық университеті, сонымен қатар Қазақстанның медициналық студенттерінің тәуелсіз қауымдастығының (KazMSA, HTAcamp) өкілдері қатысады.