ҚММУ кәсіпкерлік білім енгізу бойыншы сараптамашылық топтың диагностикалық жұмысы

13 Маусым 2017

Қазіргі заманғы Қзақстандық жоғарғы оқу орындарында жаңа талаптар қойылған – студенттерге біріншісі кәсіпкерлік корпусқа керекті білімді, дағдыларды беру, екіншісі кәсіпкерлікке сыйымдылығын қалыптастыру: әсіресе, инновацияларға сыйымдылық, «зияткерлік кәсіпкерлік», үшіншіден, ұжымның өзінің бейіні мен ерекшелігі бойынша түлектерде кәсіпкерлік бастамашылықтарды дамыту. Осыған орай, біздің университетте профессорлық-оқытушылар құрам арасында 2 модуль оқылды, және студенттер арасында «Кемел-кәсіпкер» атты чемпионат өтті.

7-8 маусымда біздің университетте ҚР жоғары оқу орындарында кәсіпкерлік білім енгізу бойынша диагностика жұмысы жүргізілді. Біздің университетте AlmaU эксперттері жұмыс жасады, олар оқу орын басшыларымен, профессорлық-оқытушы құрамымен және студенттермен кездесті. Тексеріс барысында келесі сұрақтар қарастырылды: көру, түсіну және ҚР жоғары оқу орындарында кәсіпкерлік білімді әрі қарай дамыту. Сарапшылар университеттің инфрақұрылымымен, технопаркімен, медициналық орталық, зерханалар, стоматолгиялық клиника, практикалық дағдылар орталығымен танысты.

Кәсіпкерлік білім беруді қалыптастыру үшін инфрақұрылым қалыптастыру барысында сараптамашылық топ біраз ұйымдастырушылық шаралар ұсынды.