Литвадан келген қонақтар.

13 Маусым 2017

8 маусым күні EXPO-2017-ге жол тартқан «Ratilio» кәсіби литвалық этникалық би тобы біздің қаламызда қонақ боп қайтты. Аталмыш кездесу барысында  университетіміз Литваның музыкалық дәстүрімен танысып, тамсана тамашалады.

Ұжымның керемет шығармашылық образын жасауға әдемі өңдеуден өткен халықтық дәстүрлер, жоғары кәсібилік пен көрермендердің тамашалаған қолғабыстары үлкен әсер етті.

Ансамбльдің бірегей дыбыстық калориті скрипка мен волынка, гармоника мен цимбалдың дыбыстық тембрлерінің үндестігінен туындап, концерттік залдың бойын әсем әуенмен жайлады. Ал литвалық дәстүрлі костюмдер аталмыш ұжымның сахынада өнер көрсетуінде ерекше реңк бергенін атап айтқан жөн. Литваның халықтық музыкасы адамды өзінің еркіндігімен, ырғақтағы түрлі әуенділігімен, қарқынды вариациясымен қуантты.