ҚММУ-да ТЕЛЕМЕНТОР !

18 Наурыз 2017

Студенттерді клиникалық дағдыларға оқыту үшін Қарағанды мемлекеттік медицина университеті жаңа  жабдықпен толықты.

«ТЕЛЕ-МЕНТОР» - Қарағанды Республикасының аумағында жалғыз.  Бұл-клиникалық сценарийлері орнатылған манипуляцияларды орындау сапасын бақылайтын жартылай автоматтандырылған интерактивті жүйе.   Тренажер - медициналық дағдыларды және ептілікті өздігінен меңгеруге, анализдерді жинау әдісін және адамдардың әртүрлі қоректік орталарының сынамасын зерттеуге, коммуникативті және когнитивтік медициналық құзыреттілігіне оқытушыны-алмастырушы, науқасты-алмастырушы технологияларды, сонымен қатар бақылауды автоматтандыру және ауқымды көлемде қарау технологияларын пайдалана алатын әмбебап бағдарламалы-ақпараттық кешен болып табылады.

Жабдықтың құндылығы  :

·  Автоматтандырылған  объективті бақылау;

·  Өздігінен оқу мүмкіндігі  ;

·  Іс-шараны орындаудағы біртұтс талапты пайдалану ;

·  ОҚКЕ өткізуге арналған дайын тұғырнама;

·  Дағдыны орындаудың автоматты  бағалануы  ;

·  Сұрау барысындағы науқастың жүріс-тұрысы мен мінез-құлқының шынайы ұқсатуы  ;

·  Науқасқа арналған виртуальді кейіпкерді таңдау ;

·  Зерттеуді тағайындау және мәліметтерді алу мүмкіндігі  ;

·  Сөйлеуді және т.б. автоматты түрде тану

Студенттер оқу барысында жаңа жабдықты ойдағыдай меңгеруде.

Г.С. Кемелова

Практикалық дағдылар орталығы.