Қазанда оқу

10 Сәуір 2024

«Неонатология» мамандығының резиденттері сыртқы академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша Қазан мемлекеттік медицина университетінде Педиатрия және неонатология кафедрасында оқытудан өтті.

Кафедра Қазан қаласының (Татарстан Республикасы) №1 балалар республикалық клиникалық ауруханасы мен перинаталдық орталығының базасында орналасқан. «ҚМУ» КеАҚ неонатолог резиденттері М.Т. Мырзағұлов, А. А. Ыбырай жаңа туған нәрестелер патологиясы бөлімшесінде (ЖНП) және жаңа туған нәрестелерді реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінде (ЖРҚТБ) тәжірибеден және оқытудан өтті. Оларда республиканың түкпір түкпірінен келген жаңа туған нәрестелерге жоғары мамандандырылған көмек көрсетіледі.

ЖНП меңгерушісі Ф.М.Казаковамен және ЖРҚТБ меңгерушісі М. А. Сатрудиновпен бірлесіп, резиденттер күнделікті аралау жүргізді, тексеруді, емдеуді тағайындады және медициналық құжаттаманы жүргізді.

Клиникалар жаңа туған нәрестелерге жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін барлық қажетті медициналық жабдықтармен жабдықталған. Республиканың бүкіл аумағында барлық жаңа туған нәрестелерге 55 генетикалық ауруға скринингтік тексеру жүргізіледі.

Резиденттеріміздің клиникалық базаларда өткізген уақыты өз білімдері мен дағдыларын тереңдетіп қана қоймай, елдеріміздің медициналық қауымдастықтары арасындағы мәдени және кәсіби алмасуға ықпал етеді. Ұсынылған мүмкіндік үшін ҚМУ КеАҚ басшылығына және халықаралық ынтымақтастық бөліміне (Ғиса Д.М.) алғысымызды білдіреміз.