Номинациядағы жеңісі үшін диплом

01 Сәуір 2024

Жас ғалымдар арасында «ҚМУ» КеАҚ 9001 тобының неонатолог резиденті Г.С. Бапина «Сперанск оқулары-2024» IV ғылыми-практикалық конференцияның «Ғылыми ізденісі үшін» номинациясы бойынша дипломмен марапатталды.

Ол өзінің «Туа біткен С протеинінің тапшылығы» тәжірибесінен клиникалық жағдайды ұсынады.

Конференция Сеченов университетінде (Мәскеу қ.) өтті. Ол Ресейдегі педиатрияның бастауында тұрған Г.Н. Сперанскийге арналған. Форум алғаш рет халықаралық қатысумен өтті және Ресей, Беларусь, Қазақстан және Өзбекстанның 30 ЖОО, ҒЗИ және клиникаларынан студенттер мен жас ғалымдар қатарынан 500-ден астам адамды біріктірді. Олар конкурсқа үш санат бойынша 150-ге жуық жұмыс ұсынды: ғылыми мәселелер, маңызды ғылыми бағыттар бойынша постерлік баяндамалар және клиникалық жағдайлар.

«ҚМУ» КеАҚ Педиатрия және неонатология кафедрасы (кафедра меңгерушісі профессор Б.Т. Тұқбекова) осы конференцияға үнемі белсенді қатысады. Бұл жолы неонатология саласындағы 2 ғылыми жоба бойынша 12 тезис және резидент - неонатологтардың өзіндік клиникалық жағдайлары дайындалды (ғылыми жетекшісі профессор С.Т. Қизатова).

Қатысушылар конференция ұйымдастырушыларына алғыстарын білдіріп, ғылым мен практика саласындағы одан әрі ынтымақтастыққа үміт білдірді. Резиденттерге одан әрі кәсіби өсуді және жаңа биіктерге жетуді тілейміз.