Оқу бағдарламасына жаңа бағыт

05 Мамыр 2023

27 сәуірде 2023 ж. Облыстық балалар клиникалық ауруханасының базасында медицина ғылымдарының докторы, профессор С. М. Кабиеваның жетекшілігімен теориялық білімді бағалаудың жаңа нысанын енгізіп, қызықты клиникалық жағдайды талдаумен практикалық семинар өтті. Тәжірибелік семинарға Кардиология ересектер, балалар мамандығы бойынша 2-ші оқу жылының резиденттері, сондай-ақ біздің университетте академиялық ұтқырлық бойынша оқуды өтіп жатқан Ресей Ұлттық Ғылыми Медициналық университетінен клиникалық ординатор Елизавета Ермолаева қатысты.

Семинарда теориялық білімді бағалаудың жаңа формасы – сайттағы www.padlet.com блиц-сауалнама сыналды. Резиденттер 4 топқа бөлінді. Онлайн режимде сайтта 11 сұрақ қойылды, олардың әрқайсысына талқылау және жауап беру үшін 2 минут берілді. Соңында ұпайларды есептеу, сондай-ақ әр сұраққа жауаптарды егжей-тегжейлі талдау жүргізілді. Тұрғындардың әрқайсысы кері байланыс берді. Көптеген артықшылықтар атап өтілді – қарапайым және ыңғайлы формат, командада жұмыс істеуге үйрету, білімді онлайн режимінде тексерудің осы әдісін қолдану мүмкіндігі. Сонымен қатар, кемшіліктер де атап өтілді – сайтта басқа командалардың жауаптары, жауап берілген сұрақтарға жауаптарды өңдеу мүмкіндігі көрсетілген. Жалпы, бұл әдіс тест форматындағы білімді бағалаудан асып түседі, өйткені қойылған сұрақтар ашық болды және клиникалық ойлауды қолдана отырып толық жауап беру қажет болды. Мәскеуден келген қонағымыз оқытудың креативті тәсіліне де жоғары баға берді.

Содан кейін Е. Ермолаеваның өзі ұсынған ашық атриовентрикулярлық каналы бар науқастың қызықты клиникалық жағдайы талданды.

Істі талдау кезінде Елизавета патологияның қыр-сырын түсіндірді, жас балалардың физиологиялық ерекшеліктеріне назар аударды. Клиникалық жағдайды классикалық баяндау барысында тұрғындарға симптомдардың патогенезі, оларды синдромдарға айналдыру және дифференциалды диагноз қою үшін болжамды аурулар туралы сұрақтар қойылды. Практикалық семинардың соңында тұрғындардың ешқайсысында талқыланған патологияға қатысты сұрақтар қалмады.